AKTUALNOŚCI

2019-09-26

Przedstawiciele CK Technik w CBiRNT

Wymiana doświadczeń to główny cel wizyty przedstawiceli CK Technik w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach w powiecie wrzesińskim.

Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii koło Wrześni jest nową jednostką edukacyjną, której budowę ukończono we wrześniu 2018 roku. Projekt jest realizowany przez powiat wrzesiński przy dofinansowaniu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowita wartość inwestycji to ponad 47 mln zł.

Do chwili obecnej trwa wyposażanie Centrum w maszyny i urządzenia do praktycznej nauki zawodu. Wrzesińskie Centrum przenaczone jest zarówno dla uczniów jak i osób dorosłych, tj.: bezrobotnych, którzy będą mogli tu zdobyć nowe kwalifikacje, jak również dla pracowników przedsiębiorstw z sąsiadującej Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. W CBiRNT podobnie jak w CK Technik zaplanowane są m.in.: pracownie związane z obróbką metali, spawalnie, pracownie samochodowe, mechatroniczne, robotyki oraz technik komputerowych wspomagających procesu produkcji. 

W wizycie wzięli udział: Zastępca Prezydenta Miasta Kielce Marcin Różycki, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Miasta Kielce Piotr Łojek oraz przedstawiciele Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach. Podczas spotkania wymieniono się doświadczeniami związanymi z realizacją inwestycyjnych projektów finansowanych z UE, prowadzeniem procesu inwestycyjnego oraz przeprowadzaniem zamówień publicznych związanych z wyposażaniem obu placówek. 

CBiRNT znajduje się w bliskim sąsiedztwie Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, w której swoją fabrykę wybudował niemiecki koncern Volkswagen zatrudniające około 3 000 pracowników. W sumie w strefie zainwestowano około 400 mln złotych.
Galeria zdjęć

Powrót