AKTUALNOŚCI

2020-05-25

Pierwsze centra obróbcze w pracowniach CK Technik!

Pierwsze profesjonalne urządzenia do konwencjonalnej obróbki skrawaniem stanęły dziś w pracowniach CK Technik, rozpoczynając tym samym kolejny kluczowy etap tworzenia ośrodka kształcenia zawodowego na potrzeby lokalnej gospodarki.

W godzinach porannych na teren obiektu wjechał nowoczesny sprzęt techno-dydaktyczny przeznaczony do ręcznej obróbki metalu, m.in. tokarki, frezarki, wiertarki, stołowe czy piły. Są one nie tylko najnowocześniejsze na rynku, ale też wykorzystywane przez profesjonalistów w produkcji przemysłowej. To na nich już od września nasi uczniowie - przyszli maszynowi specjaliści, rozpoczną praktyczną naukę zawodu i będą wytaczać, ciąć, wiercić, frezować, szlifować.

Dzisiejszy dzień to kolejny krok, dzięki któremu CK Technik stanie się najnowocześniejszą placówką edukacyjną w regionie, a także jedną z najbardziej nowoczesnych w Polsce.

Dostawy realizuje firma Megamaszyny, która jeszcze w maju dostarczy obrabiarki sterowane numerycznie (CNC), a potem rozpoczną się  szkolenia personelu w zakresie ich obsługi. Przed nami kilka miesięcy wytężonej pracy, tak aby od nowego roku szkolnego móc w pełni wykorzystać olbrzymi potencjał naszego Centrum. Jesteśmy przekonani, że profesjonalnie przygotowane i wyposażone miejsce, będzie kuźnią przyszłych profesjonalistów.

 

Obiekty CK Technik powstają w ramach realizacji projektu pn.: „Budowa Kieleckiego Centrum Kształcenia Zawodowego na rzecz wzrostu gospodarczego regionu świętokrzyskiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 6.6 „Infrastruktura edukacyjna i szkoleniowa - ZIT KOF Osi 6 ,,Rozwój miast” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

 
Galeria zdjęć

Powrót