KOMPLEKSOWO I ZAWODOWO Z CK TECHNIK

2019-07-03

Staże uczniów w firmach rozpoczęte!

Zakończenie roku szkolnego i pomyślna promocja do następnej klasy to czas na realizację staży zawodowych dla uczniów ze szkół zawodowych, których CK Technik objął wsparciem.

Aż 32 uczestników projektu od 2 lipca rozpoczęło pracę w czterech przedsiębiorstwach z Kielc i okolic. Ośmiu uczniów z kierunku technik pojazdów samochodowych zdobędzie praktyczną wiedzę i doświadczenie w firmie KH – Kipper sp. z o. o. z siedzibą w Kajetanowie,  wiodącego producenta zabudów - wywrotek na samochody ciężarowe powyżej 12 ton, który dostarcza swoje produkty do wielu krajów europejskich, ale również do Azji i Afryki. Zakład produkuje także urządzenia hakowe, przyczepy i naczepy, zajmuje się sprzedażą, montażem i serwisem żurawi samochodowych, systemów hydrauliki siłowej oraz urządzeń hakowych innych producentów.

Kolejni uczniowie zgłosili swoją gotowość do pracy w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji w Kielcach Sp. z o.o. Przez kolejne 4 tygodnie będą uczyć się zawodu pod okiem profesjonalistów zatrudnionych u jedynego przewoźnika w Kielcach, który zajmuje się obsługą komunikacji publicznej w Kielcach. Stażyści poznają nowoczesne hybrydowe napędy silnikowe w autobusach oraz sposób ich serwisowania.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DZIEJAK s.c. natomiast przyjął na staż zawodowy 6 uczniów z kierunku technik elektryk z Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w realizacji zadań inwestycyjnych  w zakresie projektowania i wykonywania specjalistycznych instalacji elektrycznych. Kolejnych sześciu uczestników projektu rozpoczęło  staż w firmie budowlanej ANNA BUD Sp. z o.o. działającej od 1999 roku na rynku budowlanym jako generalny wykonawca wielu dużych inwestycji kubaturowych.

W obu firmach stażyści nabędą praktyczne umiejętności przy montażu i serwisie różnego rodzaju instalacji elektrycznych w obiektach użyteczności publicznej, w tym m. in. poznają dokumentację techniczną w zakresie prac instalacyjnych, nauczą się lokalizować i usuwać drobne usterki oraz poznają nowoczesne zabezpieczenia stosowane w instalacjach elektrycznych.

Wiedza oraz umiejętności zdobyte podczas odbywania stażu przez uczniów z pewnością będą ważnym doświadczeniem w przyszłej pracy zawodowej. Wszyscy zaangażowani w staże przedsiębiorcy zgodnie podkreślają, że będą uważnie przyglądać się młodym adeptom zawodu upatrując w nich przyszłych swoich pracowników.

Kolejni uczniowie odbędą staż w sierpniu kończąc tym samym indywidualne wsparcie w ramach projektu Kompleksowo i zawodowo z CK Technik.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i pomyślnej nauki a przedsiębiorcom skutecznego przygotowania do zawodu przyszłych kadr!

 

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Oś 8 – Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Działanie 8.5 Rozwój i wysoka jakość szkolnictwa zawodnego i kształcenia ustawicznego,  Poddziałanie 8.5.4 Kształcenie ustawiczne – ZIT (projekty konkursowe).
Galeria zdjęć

Powrót